Příp. třída

Projektový den v přípravné třídě 22. 12. 2021

Projektový den „Náš vánoční čas“ - společně jsme oslavili poslední den před Vánoci ve třídě, ráno byly pod stomečkem dárečky, společně jsme tvořili pro rodiče drobné dárečky (dodělání svícnu), poslouchání koled, ochutnávání cukroví a sledování vánoční pohádky. Náš poslední den v tomto roce ve škole byl ukončen procházkou v okolí školy a hodnocení venkovní vánoční výzdoby.

 

 

Projektový den v přípravné třídě 21. 12. 2021

Náš zimní branný den v přípravné třídě - poučení proběhlo ve třídě, poté jsme se účastnili cvičného požárního poplachu a plánovaného branného dne  - Trasa – společně jsme se pěšky vydali prohlédnout nazdobené stromečky v blízkosti Masarykova náměstí a velký vánoční strom na náměstí. Naší pozornosti samozřejmě neuniklo ani kluziště, kde jsme sledovali bruslaře. K přesunu zpět do školy bylo využito MHD města Jihlavy. Před školou byla celá akce zhodnocena, rozdány odměny. Hodnocení bylo velmi kladné, den se líbil.

 

Projektový den v přípravné třídě 15. 12. 2021

Děti z přípravné třídy se účastnily projektového dne „Vánoční zvyky a obyčeje“

V komunitním kruhu jsem si společně s dětmi povídala o adventním čase, o zvycích které se v rodinách dodržují a vánoční atmosféře ve světě. Děti bavilo zpívání koled, sledování pohádky o vánočním skřítkovi. Projektový den jsme si náležitě užili.

 

Projektový den v přípravné třídě 10. 12. 2021

Děti z přípravné třídy se účastnily projektového dne "Zvoneček, kam se podíváš", společně jsme si povídali o adventním čase, zvonech, zvoncích a zvonečcích. Poté děti tvořily plakát se zvonečky, který máme vyvěšený ve třídě. Nejvíce se dětem líbilo zdobení perníkových zvonečků polevou. Naše výtvory jsou zavěšeny na síti v prvním mezipatře školy.

 

V tento krásný adventní čas navštívila přípravnou třídu vzácná návštěva.

Od Mikuláše děti dostaly balíčky, od andílků a čertice pochvalu za básničku.

 

V přípravné třídě děti s oblibou používají " pískovničky"

 

Děti přípravné třídy si  zahrály pohádku " O veliké řepě"

DÝŇOVÁNÍ

Výzdoba se nám opravdu povedla.

 

PROJEKT 72 HODIN

Dne 15. 10. 2021 se děti přípravné třídy zúčastnily projektu 72 hodin. Společnými silami jsme uklidili okolí školy.

 

PODZIMNÍ VÝZDOBA VE TŘÍDĚ

není drak jako drak

NÁŠ  "PODZIMNÍ BRANNÝ DEN" V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ - 8. 10. 2021

Během cesty jsme se seznámili s dopravní výchovou za pomoci značek u silnice a ukazatelů na hlavním vlakovém nádraží. Na louce v Hruškových Dvorech proběhla sportovní část – pouštění draka a házení frisbee. Se zdravovědou nám pomohl náš malý plyšový kamarád, kterého jsme ošetřili a obvázali. Po skončení branného dne jsme se odměnili bonbonky.

 

NAŠE VYCHÁZKY

Děti z přípravné třídy si užívají krásné podzimní počasí při vycházkách.

ADAPTAČNÍ DNY V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ
Během adaptačních dnů v přípravné třídě se děti seznámily s prostředím školy. Velmi nás bavilo hraní her a výcházky do přírody.

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru