II. (1.,2.,3.)

 

Vážení rodiče, 

ve dnech 21., 22., 23. a 24. 6. bude výuka ukončena v 11:40 hod. V tomto období bude probíhat projektové vyučování.

Ze všech těchto akcí budeme mít na tomto místě zpětné vazby.

 

 

Dne 14. 6. 2022 jsme jeli na letiště Henčov. Nejlepší žák ze třídy měl slíbený vyhlídkový let. Po příchodu na letiště nám pilot Vladimír Duba popsal vnitřek letadla, všechny ty budíky na přístrojové desce, řídící páky pro pilota i spolucestujícího, v našem případě Františka Diňu. Při nástupu do letadla měl Franta velikou trému, ale po připoutání a nasazení sluchátek se uvolnil a začal si vychutnávat samotný let. Z výšky viděl celou Jihlavu a byl skutečně nadšený, vždyť se ho klidně zeptejte!

Na letišti bylo celkem rušno, poněvadž z obrovského letadla Antonov AN 2 skákali vojenští parašutisté, kteří prováděli zkoušky pro vojenský výzkumný ústav, v tomto případě zkoušeli nový padák. Protože vojáci dělali více seskoků, museli si padáky po seskoku zase sbalit a připravit na další. A my jsme byli u toho! Je to ale alchymie složit takový padák.

Během návštěvy letiště jsme se také podívali do hangáru, kde bylo zaparkováno mnoho letadel. Některé byly postaveny jako repliky z I. i II. světové války, ale většina z nich byla moderních a samozřejmě velice drahých. Proto jsme se mezi nimi pohybovali opatrně, abychom žádné nezničili. A protože jsme byli hodní, pan Duba nám ještě ukázal dron, který má zabudovanou kameru a slouží tak k pozorování krajiny. Zajímavý stroj!

Krásný výlet, věříte?

   

 

Dne 17. 5. 2022  - Společné setkání všech žáků školy.

Bylo to skutečně pěkné dopoledne, které jsme si náležitě užili. Každá třída si připravila vystoupení pro ostatní žáky naší školy. My jsme dětem zazpívali rómskou písničku "Jablíčko" a zahráli na flétny lidové písně.

 

Akce Čistá Vysočina - 21. 4. 2022

Smyslem tohoto projektu bylo uklidit co nejlépe určený prostor v okolí naší školy a také ukázat lidem, že chceme žít v pěkném prostředí okrajové části města Jihlavy. Snažili jsme se roztřídit odpad, který jsme posbírali v ulici 5. května a na odpočinkovém místě přilehlé cyklostezky.

Měli jsme všichni velkou radost z odvedené práce. Celkem nás potěšilo, že jsme  naplnili pytle o dost méně než na podzim, při projektovém dni 72 hodin. Také jsme si připomněli Den Země, který oslavujeme právě v těchto dnech.

 

Jarní branný den začal 13. 4. v 8 hodin ráno před školou. Po připomenutí bezpečnostních pravidel a chování na mimoškolních akcích jsme vyrazili  směrem z města, přesněji ke Zborné do skiareálu Šacberk. Jedním z našich cílů bylo sklouznout se na sněhu. Po cestě do vytyčeného cíle jsme si přečetli informace o Hornické stezce, která se nachází poblíž Jihlavy.   

Po příchodu do lyžařského střediska jsme se vrhli na zasněžený svah a začali se klouzat . Bylo to fajn, vážně jsme si tento den užili. Ani se nám nechtělo zpátky do školy.

 

     

Dne 12. 4.  jsme si společně vytvořili ve třídě sváteční atmosféru. Vyprávěli jsme si o velikonočních zvycích v různých oblastech České republiky. Dozvěděli jsme se, že Velikonoce jsou největšími svátky hlavně pro křesťany. Pustili jsme se do velikonočních dílen – temperovými barvami jsme vymalovali vajíčka, vystřihli z papíru barevné zajíčky a přečetli několik básniček. Hody hody doprovody…..

 

 

Dne 10. 3. 2022 jsme šli do Domova důchodců Stříbrné terasy v Jihlavě obdarovat tamní ošetřovatelky srdíčky, které jsme pro ně vyrobili v projektu "Srdce s láskou darované".

Byly to moc příjemné ženy, které se na nás usmívaly a moc hezky s námi hovořily. Překvapily nás tím, že nám také daly dárečky, na kterých jsme si všichni pěkně smlsli. 

  ​

 

Dne 31. 1. 2022 jsme se se žáky zapojili do 8. ročníku celostátní soutěže „Srdce s láskou darované“.

Vytvořili jsme z papíru veliké srdce, na které děti postupně nalepily vymalovaná srdíčka. Větší srdce z papíru si děti schovaly pro maminky, protože jim také chtěly z lásky darovat něco, co samy vytvořily.

Další výrobky byly už kombinací dřeva, kalounu a papíru. Povedly se nám udělat krásné závěsy se srdíčky v rámečcích.

A komu jsme se vlastně rozhodli tyto výrobky donést? Všem pečovatelkám i pečovatelům o staroušky do Domova seniorů Stříbrné Terasy v Jihlavě. Jsou to velice obětaví lidé, kteří se s láskou starají o seniory, snaží se jim v domově udělat domácí prostředí, aby se v něm cítili co nejlépe. Pořádají pro staříky i stařenky různé společenské i kulturní akce, vyvážejí je na výlety a propojují je se všemi členy rodiny. Zkrátka jim splní vše, co jim na očích vidí. Půjdeme za nimi s děkovným dopisem a darujeme jim naše srdíčka, s láskou vyrobené.

 

PROJEKTOVÉ DNY  -  21. 12. Branný den a 22. 12. Vánoce. 

Branný den začal požárním poplachem. Přestože venku mrzlo, vyběhli jsme jen v papučích a mikince ven před školu. A když jsme tak pěkně zahájili branný den, pokračovali jsme v duchu požární ochrany.

Navštívili jsme prodejnu hasičské a záchranářské výstroje a výzbroje. Tam se nám opravdu líbilo! Pak jsme se šli podívat, kde požárníci sídlí, tedy k Hasičskému záchrannému sboru ČR.

Zachvátil nás pocit, že musíme také někoho zachránit. Šli jsme tedy nakrmit kačeny k řece Jihlavě. A jak jim chutnalo!

Naše výprava pokračovala na Borovinku, pak na Kněžský rybník a odtud už jsme směřovali do školy, neboť nám byla z té daleké cesty zima.

Promrzlí, unavení, trošku hladoví, ale plni zážitků a dojmů z našeho pobytu na čerstvém vzduchu. Škoda, že byl Kněžský rybník vypuštěný, mohli jsme se sklouznout na ledu smiley.

Na druhý den jsme se těšili ještě více, protože to byly poslední chvíle strávené ve škole v letošním roce 2021. Byli jsme nedočkaví, jestli přijde k nám do třídy Ježíšek. Snažili jsme se celé dopoledne pěkně pracovat při vyrábění přáníček, malování vánočního stromečku a vyplňování pracovních listů s tématikou Vánoc. Při zpěvu koled a vánočních písní už jsme byli vážně napnutí jako struny na kytaře paní učitelky.

A je to tady! Dárečky pod stromečkem! Tak přece tu byl Ježíšek. 

                                                                                                          K Vám přijde určitě také ..........

 

 

 

Projektový den - Vánoce u nás a ve světě.

Vánoce jsou pro každé dítě něčím výjimečným, protože je to nejkrásnější den v roce. Celý adventní čas je obdobím klidu a větší tolerance jeden k druhému. V tomto duchu také probíhají naše dny ve třídě a jinak tomu nebylo ani dnes 15. prosince, v den projektového vyučování s tématem Vánoc.

 Začali jsme zpěvem koled a vánočních písní. Pokračovali jsme vyprávěním, jak slavíme Vánoce v ČR a jak ostatní lidé ve světě. Konkrétněji jsme si přiblížili oslavu Vánoc ve Velké Británii. Naučili jsme se pojmenovat anglicky některá z jídel, která tamější lidé konzumují právě na Štědrý den. Také jsme zjistili jednu skutečnost, že můžeme být rádi za našeho Ježíška, protože v Anglii přináší dárky Father Christmas až druhý den, tedy 25. prosince. 

Nakreslili jsme si symboly Vánoc a vyrobili sobíka Rudolfa. Také nás bavily příklady z matematiky, do kterých jsme zapojili prostorové vnímání.

Projektové vyučování jsme opět zakončili zpěvem a hrou na hudební nástroje.

 

Projektový den - 12. 12. 2021

Projektové vyučování Zvoneček, kam se podíváš se nám velice líbilo. Hravou formou jsme se dozvěděli spousty zajímavostí a naučili jsme se zdobit perníčky. Projektový den začal povídáním a čtením o jihlavských zvonech. Vůbec jsme netušili, že se může zvon jmenovat Zuzana.

Nejvíce jsme se těšili na zdobení perníčků. Vážně se nám povedly. Vystavili jsme si je na chodbě.

Protože jsme chtěli navodit ještě větší vánoční atmosféru, šli jsme zazpívat kamarádům a pedagogům vánoční písně a koledy. Chodbou se linul hlásek dětiček, zvuk rolniček a zobcových flétniček, cinkání zvonečků, kam se podíváš…….

Náš projekt pokračoval vybarvováním zvonečků, stříháním a lepením na veliký zvon.

V závěrečné části jsme počítali příklady se zvonečky a přednášeli říkanky o zvonech.

 

 

Adventní čas

V naší třídě prožíváme Advent v krásném a klidném prostředí velice útulné učebny. Pěkně jsme si ji vyzdobili adventními věnečky, zvonečky, Mikulášem, andílkem a čertíky. Do zasněžené krajiny jsme postavili domečky a celou vesničku rozzářili svítícími hvězdičkami. 

Našim blízkým budeme těsně před vánočními prázdninami posílat přáníčka, která jsme pro ně vyrobili. 

K adventnímu času patří zpívání písní s vánoční tématikou, proto chodíme ke stromečku potěšit nejenom naše kamarády, ale také všechny pedagogické pracovníky školy.

                                                                    

 

 

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY - POBOČKA BEDŘICHOV.

První listopadový den jsme navštívili Městskou knihovnu na Bedřichově. Přivítala nás velice milá paní knihovnice. Celou dobu nás  provázela místností, která byla pro nás opravdu neznámá. Ze všech stran na nás z poliček vykukovaly knížky. Bylo to prostředí tak trochu tajuplné a my jsme toužili zjistit, jak se zde vlastně orientovat. Paní knihovnice nám všechno pěkně vysvětlila a my jsme začali studovat. V knihovně jsme se seznámili s různými literárními žánry a také jsme byli pasováni na rytíře knih. Museli jsme složit slib, že se budeme chovat ke knížkám moc hezky.

V knihovně se nám líbilo, zažili jsme takové malé dobrodružství s knihami, které si můžeme půjčit i domů. Určitě se do knihovny pro nějakou z nich vrátíme.

 

 

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO, PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Vážení zákonní zástupci a žáci,

na základě zhoršující se epidemiologické situace doporučuje zřizovatel spolu s hygienickou stanicí vyhlásit na pondělí    25. 10. a úterý 26. 10. 2021 ředitelské volno. V tyto dny nebude v provozu školní jídelna, školní družina a školní klub. Na ředitelské volno navazují podzimní prázdniny. Návrat žáků do školy bude v pondělí 1. 11. 2021.

Protože máme v pondělí a v úterý ŘEDITELSKÉ VOLNO, přišly k nám již dnes ČARODĚJNICEdevil.   

                                                                                                                                       

 

 

VÝCHOVY  NÁS  BAVÍ.

Ve „výtvarce“ a „pracáku“ si vyzdobíme třídu. Tentokrát jsme se zaměřili na blížící se Halloween. Ve třídě nám letají netopýři a duchové, lezou pavouci a černé kočky, ze stropu visí kostlivci a na okně sedí Jack-o-lantern.

                                                                                                                                                                                                   

„hudebce“ si nejenom zazpíváme, ale také zahrajeme na drumbeny a dětské hudební nástroje z Orffova instrumentáře. Nejvíce nás však baví hra na boomwhackers. Také se učíme hrát na svoje tělo laugh

V „těláku“ se nejdříve pořádně rozcvičíme, a pak si dáme do těla surprise

Kluci asi nejraději hrají fotbal.                                                    Nás holky baví retro skákání přes gumu. 

                                                                                                        Babičky by z nás měly radost wink.

                                                                                                   Nejsou nám cizí ani úpolové sporty yessmiley.

 

 

 CELOSTÁTNÍ ÚKLIDOVÁ AKCE - 72 HODIN

                                                   

Dne 15. 10. 2021 jsme se zúčastnili akce nazvané 72 hodin.

Protože nám není vůbec lhostejné okolí naší školy, zapojili jsme se do celostátní akce, která spočívala hlavně v tom, vytvořit si krásné prostředí kolem sebe. Školu máme krásnou, učebny i třídy jsou vždy uklizené, tak to pro nás byla hračka sesbírat odpadky. 

Nestačili jsme se ale divit, co všechno jsme našli! Je to vůbec možné, že se dokážeme takto chovat k životnímu prostředí?

Vzali jsme si z této akce ponaučení a budeme se snažit udržovat pořádek i nadále.

 

V pátek dne 8. 10. 2021 -  BRANNÝ DEN.

Na pátek jsme se opravdu těšili, protože jsmě měli branný den. Hurá!!

Na celé dopoledne jsme šli ven, směr Šacberk. Lesní cestou jsme poznávali stromy a houby. Nic jsme však nesbírali, tentokrát jsme všechny rostlinky nechali zvířátkům. Také jsme plnili různé úkoly, které si pro nás připravily paní učitelky.   

Když jsme dorazili na Šacberk, posilnili jsme se jídlem, které nám nachystala maminka na tak dlouhou túru. A dobře jsme udělali, protože vyběhnout lyžařský svah není jen tak. To potřebujete sílu do nohou a pořádný kus odvahy sjet kopec po hlavě, popřípadě po nohou, dolů. surprise

Kromě pár škrábanců, bodnutí od komára a odřenin si hlavně odnášíme z tohoto sluncem prosvíceným dnem neuvěřitelné zážitky!!!

       

 

 

 

 

 

 

 

 

Práce v třídní dílničce nás opravdu baví. Jde to vidět na našich výrobcích, kterými se můžeme pochlubit yeslaugh.

 

Po zahájení školního roku jsme se hned neučili. Měli jsme tzv. ADAPTAČNÍ TÝDEN. Seznamovali jsme se s novou paní učitelkou a paní asistentkou. Užívali jsme si krásného prodlouženého letního počasí. Chodili jsme do lesa na ostružiny a houby, prohlédli jsme si vlakové nádraží, zahráli jsme si spousty her nejen v lese, ale také na hřišti. 

Moc nás to bavilo. Už aby bylo zase léto!

 

            

 

 

 

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru