III. (3,4,5,S)

NAŠE EKO-VESNICE                                                                                               28.4.2021

 

 

Chtěli bychom vám představit naši ekologickou vesnici, kterou žáci třetí třídy společně vybudovali. Vezmeme to od východu k západu.

Východní konec vesnice je propojen se světem silnicí, po které právě přijíždí Igráček Jirka v solárním traktoru. Musel zastavit, protože vedle silnice odpočívá pták Všudybyl. Vedle silnice jsme vybudovali protihlukovou stěnu.

 

                          

Hned za ní se rozkládá ovocný sad, kde Igráček Maruška jede s kotoučem pro úrodu, vypěstovanou bez chemikálií a různých jedů proti škůdcům. V pozadí můžete zahlédnout větrnou elektrárnu. Ta zajišťuje elektrickou energii, když nám nesvítí sluníčko. Až Maruška sklidí úrodu, má již o kousek dál hned vedle králíkárny s králíkem Pepíkem nachystanou sekačku na solární pohon. Bude sekat trávu. Vedle sadu se na sluníčku vyhřívá vážka Emilka, která nám hlídá čistotu vody. Igráček Kuba vylezl po žebříku na střechu domu a tam kontroluje solární panely nad nimiž září sluníčko. Před domem je zaparkován dron na solární pohon. Používáme ho na kontrolu dění v naší vesnici. Vedle domu je pole slunečnic a před polem velký rybník. Po jeho hladině se na člunu se solárním pohonem právě projíždí blonďatá Dominika, která se stará o ryby.

Přijeďte nás navštívit! Určitě se Vám u nás bude líbit.

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Veřejná galerie


tisk Tisknout   ↑ Nahoru