Úspěch našeho žáka v kreativní soutěži

Úspěch našeho žáka v kreativní soutěži

Úspěch našeho žáka v kreativní soutěži Digitální stopa, aneb víme, co vše o sobě zanecháváme na internetu? Gratulujeme....

 

14. dubna 2023 proběhlo na Krajském úřadě Kraje Vysočina za účasti radního pro školství, mládež a sport, informatiku a komunikační technologie RNDr. Jana Břížďaly vyhlášení nejúspěšnějších žáků a studentů v soutěžích věnovaných problematice kyberbezpečnosti. Jednalo se o nejúspěšnější žáky ze znalostního kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet a nejúspěšnější žáky z kreativní soutěže Digitální stopa, aneb víme, co vše o sobě zanecháváme na internetu?

Soutěž Digitální stopa je již 12. ročníkem pravidelné soutěže věnující se problematice IT bezpečnosti, kterou každoročně vyhlašuje pracovní skupina el. bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Tématem tohoto ročníku byla digitální stopa a rizika s ní spojená. 

Do soutěže se mohli zapojit jednotlivci i kolektivy ze základních a středních škol v Kraji Vysočina. Soutěžící mohli od září 2022 do února letošního roku vytvářet videa, plakáty, komiksy, prezentace či deskové hry. Celkem porota složená ze členů pracovní skupiny el. bezpečnosti hodnotila rekordních 155 soutěžních prací. Do soutěže se zapojilo cca 300 žáků a studentů. 

Vítězem v kategorii 1. stupně základních škol se stal Olexandr Shulzhenko ze Základní školy Jungmannova v Jihlavě. 

Soutěžící získali ceny od Kraje Vysočina a společnosti AUTOCONT.

 

 

 

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru